Segítene valaki? nem értem a szöveges feladatokat! Nagyon megköszönném!


1:Mennyit keverjünk össze a 40 % -os és 80% os oldatokból ahhoz ,hogy 10 liter 50% os oldatot kapjunk??



2: Egy háromjegyű szám utolsó jegye 3 .ha ezt a számjegyet a végéről az elejére írjuk 162-vel kisebb számot kapunk.Melyik ez a háromjegyű szám??



3Tibi elolvasta a kötelező olvasmány 40% át. A következő napon elolvasott 135 oldalt, így már csak 30% volt hátra.Hány oldalas a kötelező olvasmány???


Ha valaki tud nekem segíteni részletesen elmagyarázzná hogy jött ki? sürgős lenne!!! köszönöm


2009. okt. 12. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:

3Feladat.

A 135 oldal az 30% , mivel elolvasott a 100%-ból 40%ot, s marad neki majd 30%. 100-40-30= 30%

A 10% = 45 oldallal.

A 135 osztva 3 = 45


A 40% az: 4*45 = 180


ha a 10% 45oldal akkor a 100% 450 oldal.


450 oldalas a könyv.

2009. okt. 12. 14:55
 2/6 anonim ***** válasza:

Előző vok, itt a második feladat!:

A kért szám az 513, mert ha elejére irod a 3ast, akkor 351et kapsz.

513-351 = 162

2009. okt. 12. 15:02
 3/6 A kérdező kommentje:
:D:D köszönöm szépen!!!
2009. okt. 12. 15:16
 4/6 A kérdező kommentje:
és azt kérdezném még hogy a 3 asnál miért osztom el a 135 öt 3 mmal?
2009. okt. 12. 15:24
 5/6 A kérdező kommentje:
jah leesett bocsy
2009. okt. 12. 15:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért osztod 3al, mert akkor megkapod a 10%ot.

Az első példát jól irtad le? Mert azt én sem tom kiszámolni...


De azért örülök h segithettem. :-)))

2009. okt. 12. 17:47