x-1- x+1=x+3-1
____ _ ___
2 3 3
nemtudok hozzákezdeni se,jó lenne ha valaki részletesebben leírna legalább a menetet az a nagy csík ott törtvonal akar leni a két 1-es az pedig egész szám...nagyon köszönöm!
2013. jún. 16. 16:48
1/8 anonim válasza:
Segitenek, csak mi minek tortje?
2/8 anonim 



válasza:





Inkabbb hasznalj zárójelet és per jeleket... Igy nem tudjuk mit szeretnel.
3/8 A kérdező kommentje:
x+1/2-x/3+1=x+3/3-1
2013. jún. 16. 17:29
4/8 anonim 



válasza:





Továbbra sem értelmezhető, amit felírtál. Kérlek valahogyan fotózd le és töltsd fel valahova, majd linkeld be. Köszi.
5/8 anonim 



válasza:





Nem igaz olyan nehezére esik egyeseknek zárójelet használni. Ha valaki sík hülye matekból akkor is tudhatná, hogy egy tört az egy osztást jelent. Zárójelekkel elválasztanád a számlálóban lévő tagokat, majd leosztanád egy per jellel...
Pl így:
(x-1)/2 - (x+1)/3 = (x+3-1)/3
Csak feltételezem, hogy ez volt az alap feladat, de neki sem állok, mert esélyes, hogy nem... amíg nem tudod normálisan leírni addig ne várj választ.
6/8 anonim 



válasza:





Szorozz fel hattal, bontsd fel a zárójelet, és vonogasd ki egymásból a dolgokat. Hányadikos vagy? Ez kb ovis anyag.
7/8 anonim 



válasza:





(X-1)/2-(x+1)/3=(x+3-1)/3
3(x-1)-2(x+1)=2(x+2)
(3x-3)-(2x+2)=(2x+4)
3x-3-2x-2=2x+4
x-5=2x+4
-x=1
x=-1
8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi normális válaszokat :) de tegnap rájöttem h leírtuk és megoldottuk a füzetbe :D az egyenlet gyöke 9
2013. jún. 18. 17:40