Két autóbuszon összesen 164 utas van. Ha az egyikből 19 utas átszáll a másikba, akkor akét autóbuszon egyenlő lesz az utasok száma. Eredetileg hányan utaztak az autóbuszon?

2013. jún. 6. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
101,63
2013. jún. 6. 16:04
 2/4 anonim ***** válasza:
126
2013. jún. 6. 16:08
 3/4 anonim ***** válasza:

x van az egyiken

164-x a másikon

x-19=164-x+19

2x=164+2*19=202

x=101

2013. jún. 6. 16:15
 4/4 anonim ***** válasza:
ja ezt írta 1. is, csak tizedesvesszőnek néztem
2013. jún. 6. 16:16