Mekkora a lassulás? Ez hány g-nek felel meg? Mekkora erőhatást érez egy 75 kg súlyú utas az ütközés során? Hány kg-nak érzi magát?

Egy autó 64 km/h sebességgel frontálisan falnak ütközik. Sebessége 70 ms alatt csökken nullára.
2011. dec. 23. 21:13
 1/3 Silber ***** válasza:

a=v/t=64/(3,6*0,07)=253,968 m/s^2 (skalárisan)

F=m*a=75*253,968=19047,619 N

G=19047,619/(75*9,81)=25,889


Öt perce gondolkodom hogy reálisak lehetnek-e ezek az értékek, de nem találom benne a hibát, amennyiben van.

2011. dec. 23. 21:25
 2/3 Silber ***** válasza:

És ekkor a delikvens:

m'=19047,619/9,81=1941,653 kg-nak érzi magát.


Igen, nekem is soknak tűnik...

2011. dec. 23. 21:32
 3/3 Miki555 válasza:

(Az önkéntes fiatalembereken elvégzett vizsgálat eredménye: 270 km/h kezdeti sebességről 0,23 s alatt 10 m-en lefékezve a 490 g/s lassulásváltozással fellépő maximális 46 g csúcslassulás még komolyabb sérülések nélkül túlélhető. (46 g lassulás egy 85 kg tömegű ember esetében közel 4 tonna erőterhelést jelent!) A csimpánzok 100g körüli fékezési lassulásnál belső agykárosodásokat szenvedtek.)


[link]

2013. nov. 4. 15:53