Egy autó 64 km/h sebességgel frontálisan falnak ütközik. Sebessége 70 ms alatt csökken nullára.2011. dec. 23. 21:13
1/3 Silber válasza:
a=v/t=64/(3,6*0,07)=253,968 m/s^2 (skalárisan)
F=m*a=75*253,968=19047,619 N
G=19047,619/(75*9,81)=25,889
Öt perce gondolkodom hogy reálisak lehetnek-e ezek az értékek, de nem találom benne a hibát, amennyiben van.
2/3 Silber válasza:
És ekkor a delikvens:
m'=19047,619/9,81=1941,653 kg-nak érzi magát.
Igen, nekem is soknak tűnik...
3/3 Miki555 válasza:
(Az önkéntes fiatalembereken elvégzett vizsgálat eredménye: 270 km/h kezdeti sebességről 0,23 s alatt 10 m-en lefékezve a 490 g/s lassulásváltozással fellépő maximális 46 g csúcslassulás még komolyabb sérülések nélkül túlélhető. (46 g lassulás egy 85 kg tömegű ember esetében közel 4 tonna erőterhelést jelent!) A csimpánzok 100g körüli fékezési lassulásnál belső agykárosodásokat szenvedtek.)