Fibonacci-számokban segítene valaki?


2 feladat: Folytassuk visszafelé a Fibonacci sorozatot: írjunk fel tíz tagot, amelyek megelőzik a két első egyest a számsorozatban, a szabályokon nem változtatunk


2. feladat: Lehet-e úgy kezdő értéket adni egy Fibonacci szerű sorozatnak(amelyben minden érték az előtte levő kettő összege) hogy az bizonyos számú elem után önmagát ismétli?


2013. jún. 5. 11:45
1 2
 1/11 doracell ***** válasza:
100%

1. Mindig kivonod a számot követő tagot az azt követőből:

1-1=0

0-1=-1

1-(-1)=2 stb.

Ua. sorozatod kapod egyébként visszafelé is, csak váltakozó előjellel.


2. Ha 0 0 az első két tag, akkor minden tag 0 lesz.

(Csak az utca embere vagyok a józan paraszti eszemmel, de szerintem így van.)

2013. jún. 5. 11:54
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi hogy segítettél, de Én meg nagyon nagy bonyodalmakra gondolok és túl egyszerű amit leírtál, szval nem értem...:((

Nem magyaráznád el lassabban még egyszer? :)Olyan szájbarágósan :))

2013. jún. 5. 11:58
 3/11 A kérdező kommentje:

Ja már értem most esett le :DD

Köszi puszi :)

2013. jún. 5. 11:58
 4/11 doracell ***** válasza:
Ettől függetlenül, ha erre téved valaki hozzáértő, akkor nagyon örülnék ha megcáfolná vagy megerősítené, amit írtam...
2013. jún. 5. 12:04
 5/11 vurugya béla ***** válasza:

Igen, valóban annyi!


..., 13, -8, 5, -3, 2, -1, 1, 0, 1, 1, 2, ...

2013. jún. 5. 14:23
 6/11 A kérdező kommentje:

Bocsi előzőtől kérdezném, hogy miért úgy kezdted a sorozatot, hogy 0, 1 ....

Miért nem 0, -1 ?

Már mint visszafele

2013. jún. 5. 16:11
 7/11 doracell ***** válasza:

Mert az 1 és a 0 összege lesz 1 :)

Én írtam el első körben, kihagytam azt a lépést, hogy 1-0=1

2013. jún. 5. 16:21
 8/11 A kérdező kommentje:
Most visszafelé már kivontad őket?
2013. jún. 6. 10:41
 9/11 doracell ***** válasza:

Húha, nem értem a kérdést :S


A legelső válaszban ezt írtam 'Mindig kivonod a számot követő tagot az azt követőbő' - tehát igen, kivonom, hiszen így lesz az előző két tag összege az adott szám.


Most akkor tényleg szájbarágósan, kisregény jelleggel:

Ha a, b, c három egymás utáni tag, akkor ugye a+b=c, ez azt jelenti, hogy a=c-b.

Eddig ugye tiszta?


Most akkor nézzük viszafelé, mondjuk a 3-tól:

3-2=1

2-1=1

1-1=0

1-0=1 (ez az, amit én első körben kihagytam valamely sötét okból)

0-1=-1

1-(-1)=2

-1-2=-3

2-(-3)=5

-3-5=-8

5-(-8)=13

Tehát ugyanaz a sorozat lesz a 0-tól balra, mint jobbra, csak míg a jobb oldalon mindig poz. előjellel, addig a bal oldalon váltakozva poz. ill. neg.

Ellenőrzésként nézd meg balról haladva:

13+(-8)=5

-8+5=-3

5+(-3)=2

-3+2=-1

2+(-1)=1

-1+1=0

1+0=1 stb.


Most érthető?

2013. jún. 6. 12:16
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen érthető :)

És köszönöm :)

Egyébként még matekkal lenne pár kérdésem, nem Fibonacci sorozatokkal kapcsolatban hanem egészen mással, nem tudnál azokban segíteni, nem kell itt, priviben is jó

2013. jún. 6. 13:45
1 2