Meg tudnátok mondani hogy kéne ezt a két példát megoldani?


1. 3(x-5)-2=2(2-x)-6



2. y/4-y+13/6= 2- y/3


2013. jún. 4. 07:12
 1/3 A kérdező kommentje:
Előre is nagyon köszönöm :)
2013. jún. 4. 07:13
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát az elsőnél simán elvégzed a szorzásokat, az ismeretleneket az egyik a konstansokat a másik oldalra rendezed.

3x-15-2=4-2x-6

5x=15

x=3



A másodikat ugyanígy kell.


y-4y+26/3=8-4y/3

3y-12y+26=24-4y

-9y=-2-4y

-5y=-2

y=5/2=2,5

2013. jún. 4. 07:35
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi
2013. jún. 4. 13:51