1. 3(x-5)-2=2(2-x)-6
2. y/4-y+13/6= 2- y/3
2013. jún. 4. 07:12
1/3 A kérdező kommentje:
Előre is nagyon köszönöm :)
2013. jún. 4. 07:13
2/3 anonim válasza:
Hát az elsőnél simán elvégzed a szorzásokat, az ismeretleneket az egyik a konstansokat a másik oldalra rendezed.
3x-15-2=4-2x-6
5x=15
x=3
A másodikat ugyanígy kell.
y-4y+26/3=8-4y/3
3y-12y+26=24-4y
-9y=-2-4y
-5y=-2
y=5/2=2,5
3/3 A kérdező kommentje:
köszi
2013. jún. 4. 13:51