Kémia! Számítsuk ki az 5 g/dm3 koncentrációjú salétromsavoldat koncentrációját (molaritását)! (? )

Légy szíves vezesd végig az egész feladatot, hogy megérthessem.

2013. jún. 3. 20:17
 1/2 anonim ***** válasza:

5 g/dm3 a HNO3 sűrűsége, ez azt jelenti:

1 dm3 oldatban van 5 gramm HNO3, ebből kiszámítható a sav anyagmennyisége: n=5g/63g/mol= 0,07937 mol

a savoldat koncentrációja: c=n/v --> c=0,07937mol/1dm3= 0,07937 mol/dm3


remélem érthető volt :)

2013. jún. 3. 21:12
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2013. jún. 4. 13:15