Azonos irányba egyszerre indult el az úton a kerékpáros és a gyalogos. Sebességük 12km/h és 4 km/h. A kerékpáros megtett 22 km-t, mikor visszafordult. Mennyi idő telt el, amíg újra talákoztak?

Egynelettel kellene levezetni! Köszi a segítséget!
2013. máj. 31. 08:35
 1/1 BKRS ***** válasza:

A kerérkpáros 22/12 óra után fordult vissza,

ezalatt a gyalogos megtett 4*22/12 = 22/3 km-t

Tehát most 22-22/3 km-re vannak egymástól.

Ezt (22-22/3)/(12+4) = 0,916' óra= 55 perc alatt teszik meg.

2013. máj. 31. 14:22