Üdv! Ne kérdezzétek, hogy mi a feladat meg stb, a lényeg:


Bruttó ár: 189ft

Nettó ár: ??


Áfa legyen 27%


Mennyi jön ki nektek?


Szerintem 137.[valamennyi]


Nektek mennyi?


2013. máj. 30. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem 147,244

Mert ugye a bruttó árat lehet venni 127%-nak (100+27 százalék).

189/127 = 1,47244

Ez az 1%. Ez felszorzod százzal és...

2013. máj. 30. 20:28
 2/6 anonim ***** válasza:

Az első kérdésedre válaszolva: Igen, ez elég határozottan egy százalékos kérdés.


A ?? sanszos, hogy 148 forint 82 fillér körül van.


Nem tudom, hogy ez-e a feladat, de ha csak az ÁFA-val van terhelve a cucc, akkor NEKEM a nettó árra körülbelül 148 forint 82 fillér jön ki, amit testvérek is 149 forintra kerekítenek.


Nem tudom, hogy ez-e a feladat, de ha csak az ÁFA-val van terhelve a cucc, akkor NEKEM a nettó ár körülbelül 148 forint 82 fillér, amit testvérek is 149 forintra kerekítenek.

2013. máj. 30. 20:29
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen igen, csak ugye én mind külsős (segíteni próbáltam másnak), SIMA százalékos számítással számoltam. Tehát úgy kezeltem a témát:


189ft értékből levonok 27%-ot. Tehát úgy kezeltem mint ha egy árcsökkentés lenne, pedig akkor ez nem az. Jól értem? Mert ha sima százalékos kérdés lenne, akkor viszont 137 jönne ki.

Tehát így számoltam mintha ez lenne a feladat:

"nekem nem kell 100 fő gyerek, mert nem fér el a buszon. Csökkentsük a létszámát 27%-kal.

Jól mondom?

2013. máj. 30. 20:35
 4/6 anonim ***** válasza:

0. Ha a 189-et csökkented 27%-kal akkor nem értem, hogy miért nem 138 jön ki. Most minden számológép elromlott, vagy trollkodtok?


1. Ez sima százalékos kérdés.


2. Csökkentsd a buszon a gyereket létszámát 27%-kal, aztán nézd meg, mennyit kapsz, ha a kapott létszámot megnöveled 27%-kal. (De tényleg csináld meg!) Itt sem mindegy a sorrend, a nettó árat növelték 27%-kal, azaz N*1+N*0,27 = B, így N = B/1,27 = (189 Ft)/1,27.

2013. máj. 30. 20:42
 5/6 A kérdező kommentje:

Ha sima százalékos számítást csinálunk (mint a buszos esetnél), akkor 137 jön ki.


Viszont ahogy itt írták fentebb, meg ahogy személyesen is megkaptam, a bruttóból való nettó számítás az egy "extrém" eset, amikor nem a sima százalékos számítást kell alkalmazni, hanem amit írtak. Ezért nem jött ki.

Jól mondom?

2013. máj. 30. 21:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha egy osztás az neked extrém, akkor érdekes fogalmad van az extrém dolgokról, a buszos példát meg nem számoltad végig.


Ha a 100 fős létszámot csökkented 27%-kal, akkor 73 fő marad. Ha egy 73 fős létszámot növelsz 27%-kal, akkor 92,71-et kéne kapnod, ami nagyon nem 100, mint eredetileg volt.


A másik meg a kerekítés. Ha van 1 tortád, és elveszem a 3%-át, akkor neked 0 tortád marad? Mert egész pontosan 0.[valami] jön ki.

2013. máj. 30. 21:22