Függvényeket hogyan lehet egyszerűbben ábrázolni?

Mi értéktáblázatos módszerrel csináljuk, de ez hosszadalmas, nincs valami másik módszer?

2013. máj. 27. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet venni olyan számológépet, ami tud magától értéktáblázatot cisnálni, de egyébként ti is tuti továbbléptek majd ezen elég hamar.
2013. máj. 27. 16:22
 2/3 anonim ***** válasza:

a lineáris fügvények általános szabály: f(x): mx+b

mx= meredekség

b= y tengely metszéspontja

[link]

a, a(x)=2/2x+1

b, b(x)= -2

c, c(x)= 2/2x-3

d, d(x)= -2/2x+1


Az a, -nál 2/2x+1 1-nél metszi az y-t. 2/2x ez a meredekség. A számláló mindig fel vagy le a nevező mindig jobbra vagy balra. Megnézed, hogy hol metszi az y tengelyt és felfele lépsz kettőt jobbra szintén kettőtt, mivel 2/2x. Mivel pozitív ezért felfele és jobbra értelemszerűen ha mínusz le vagy balra. Tehát pl. -2/2 lefele 2-t jobbra 2-őt. Ha 1/2x van akkor fel egyett jobbra 2-őt. -1/2x le egyett jobbra ketőtt. Nehéz ezt így elmagyarázni de remélem érted!

2013. máj. 27. 16:59
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
Fejben kiszámolod.
2013. máj. 28. 07:02