Mi értéktáblázatos módszerrel csináljuk, de ez hosszadalmas, nincs valami másik módszer?2013. máj. 27. 16:11
1/3 anonim válasza:
Lehet venni olyan számológépet, ami tud magától értéktáblázatot cisnálni, de egyébként ti is tuti továbbléptek majd ezen elég hamar.
2/3 anonim válasza:
a lineáris fügvények általános szabály: f(x): mx+b
mx= meredekség
b= y tengely metszéspontja
a, a(x)=2/2x+1
b, b(x)= -2
c, c(x)= 2/2x-3
d, d(x)= -2/2x+1
Az a, -nál 2/2x+1 1-nél metszi az y-t. 2/2x ez a meredekség. A számláló mindig fel vagy le a nevező mindig jobbra vagy balra. Megnézed, hogy hol metszi az y tengelyt és felfele lépsz kettőt jobbra szintén kettőtt, mivel 2/2x. Mivel pozitív ezért felfele és jobbra értelemszerűen ha mínusz le vagy balra. Tehát pl. -2/2 lefele 2-t jobbra 2-őt. Ha 1/2x van akkor fel egyett jobbra 2-őt. -1/2x le egyett jobbra ketőtt. Nehéz ezt így elmagyarázni de remélem érted!