Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudnék egyszerűbben...

Hogyan tudnék egyszerűbben szórást számolni?

Figyelt kérdés

Nos van ez a szép képlet:

[link]

jó sok időnyi kihagyás után, nekem ez a képlet átláthatatlan, az lehet hogy ez szép rövid és tömör, de sajnos nem tudom értelmezni, és nem találok, bár hosszabb de számomra átláthatóbb egyenletet

Tudna nekem ebben valaki segíteni?



2013. jan. 16. 01:50
 1/2 anonim ***** válasza:
58%

Ha kitudod számolni a feladatból a számtani átlagot, számológépen, akkor abból egyetlen gombnyomás és megvan a szórás. Nekem pl. egy Ronix számológépem van, de a többin is hasonlóan kell szerintem számolni, max 1-2 gomb különbözik.

Tehát kiválogatod a feladatból a gyakoriságot (fi, vagy ni, vagy ahogyan jelölve van) és az ahhoz tartozó értékeket (ez lesz az xi).

Pl.: x1 = 30, fi = 5

x2 = 55, fi = 4

x3 = 46, fi = 8


Ebből kitudod számolni a számtani átlagot. A számológépet először tedd STAT üzemmódba, nálam pl. bekapcsolom (ON), aztán INV és megint ON (mert oda van írva a STAT funkció).

Ezután mindig az x-eket írod be elsőnek:


x1 = 30, fi = 5 -->> Tehát nyomsz egy 30-ast és szorzod 5-tel, majd M+ gomb


x2 = 55, fi = 4 -->> Nyomsz egy 5-öst és szorzod 4-gyel, majd M+ gomb


x3 = 46, fi = 8 -->> Nyomsz egy 46-ost és szorzod 8-cal, majd M+ gomb


Ha van még több xi és fi, akkor azokkal is megcsinálod ugyanezt. Ha elfogyott mind, akkor megnyomod az x átlag gombot (ez egy x és a tetején van egy vízszintes vonal). Ez lesz a számtani átlag. Ezután nem csinálsz mást, csak megnyomod azt a gombot, ahol látsz egy kis s betűt és egy szigmát. Ez lesz a szórás.

2013. jan. 16. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Talán ez segít:


[link]

2013. jan. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!