Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy auto egy távolságot 12...

Egy auto egy távolságot 12 ora alatt tesz meg. Ha 20 km/h sebessegel gyorsabban haladt volna, az utat 3 orával kevesebb ora alatt tette volna meg?

Figyelt kérdés
A kérdés:Kevesebb ora alatt tette volna -e meg vagy nem ; bizonyits is be.
2013. máj. 27. 14:36
 1/4 doracell ***** válasza:
Személy szerint nem értem a kérdést. A feladatban le van írva még az is, hogy hány órával kevesebb idő alatt. Biztos, hogy ezt kell bizonyítani?
2013. máj. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen.
2013. máj. 27. 15:00
 3/4 doracell ***** válasza:

Reméltem, hogy mire visszajövök, hozzászól valaki, akinek van ötlete... :S

Esetleg az a kérdés, hogy bármely sebességre igaz-e, hogy ha valamely távolsághoz 12 óra kell, akkor ugyanahhoz a távolsághoz 3 órával kevesebb kell, ha 20 km/h-val gyorsabban megy? Mert én úgy értettem, hogy csak azért írtál kérdőjelet, mert itt az kell a kérdés kiírásához. Ha ez a kérdés, akkor a válasz nyilván nem. Elég adat van ahhoz, hogy kiszámoljunk, mely esetben igaz az állítás (60 km/h és 720 km) és nyilván csak ebben az esetben lesz így igaz. Ha ez sem az, amit csinálnod kell, akkor lehet, hogy feladom :S

2013. máj. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 vurugya béla ***** válasza:

Legyen x a sebessége. az első esetben a megtett útja v*t, azaz 12*x. A második esetben a megtett út 9*(x+20).

A két esetben a megtett út egyenlő, azaz

12*x=9*(x+20)

Csak meg kell oldani... x=60 ... a távolság 720 km.


Ezeket kérdezhette meg az eredeti feladat, ezeket lehet kiszámolni.


A kérdező által felírt kérdés értelmetlen.

2013. jún. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!