Egy vonat 2 szomszédos állomás közötti távolságot 64 perc alatt teszi meg?

Mekkora a sebessége km/h ban mérve a nyílt pályán, ha tudjuk, hogy 15 perc alatt gyorsul fel és 10 perc alatt lassul le a nyílt pálya és az állomások között, valamint a 2 állomás távolsága 75,7 km?
2012. okt. 14. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:

A gyorsulás illetve lassulás ideje alatt az átlagsebessége v/2, közöttük v. s=v*t behelyettesítünk:


75,7 = 15*v/2+39*v+10*v/2

2012. okt. 14. 11:20
 2/3 A kérdező kommentje:
Mármint az első mondat a feladat része,nem kérdés,csak nem engedte kiírni ponttal.
2012. okt. 14. 13:16
 3/3 anonim válasza:

16x=40(x-0,5)


így nem jó?

2013. okt. 9. 15:13