A Titál (A Szaturnusz holdja) tömege éppen 30-ad része a Föld tömegének, a sugara pedig fele a Föld sugarának. Mekkora erővel vonzza a Földön 90000 N súlyú űrszondát a Titán saját átmérője négyszeres távolságában?2013. máj. 26. 20:10
1/1 anonim válasza:
Föld tömege: 6 x 10^24 kg / 30 = Titál tömege
Föld sugara: 6,371 km = 6371000 m
Titál sugara= 6371000/2
d= 6371000*4
90000/10= 9000 kg
Fgrav= G (konstans)*(m Titál * m szonda) / d^2
G= 6.673 x 10-11 N m2/kg2
Ezek után már egyszerűen kiszámolhatod