Hogy van ez a fizika feladat?

A Titál (A Szaturnusz holdja) tömege éppen 30-ad része a Föld tömegének, a sugara pedig fele a Föld sugarának. Mekkora erővel vonzza a Földön 90000 N súlyú űrszondát a Titán saját átmérője négyszeres távolságában?

2013. máj. 26. 20:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Föld tömege: 6 x 10^24 kg / 30 = Titál tömege

Föld sugara: 6,371 km = 6371000 m

Titál sugara= 6371000/2

d= 6371000*4

90000/10= 9000 kg

Fgrav= G (konstans)*(m Titál * m szonda) / d^2

G= 6.673 x 10-11 N m2/kg2

Ezek után már egyszerűen kiszámolhatod

2013. máj. 29. 18:08