Valaki segítsen, mert nem tudom?


Egy 24 kg tömegű láda felemelése közben 9,6 g kJ munkát végzünk.Milyen magasra emeltük fel?

A gázbojler teljesítménye 21 kW.Mekkora a hőmennyiség,ha a vizet 5 percig melegítjük?

Holnap témazárót írok fizikából,és ezt a kettő kérdést egyszerűen nem értem.

Előre is köszönöm a választ!


2013. máj. 26. 17:22
 1/3 anonim válasza:

nem lehet h elírtad a kérdést?

a 9.6 és a kJ közé iztos h kell a g?

2013. máj. 26. 22:10
 2/3 anonim válasza:

ha nem kell a g betű akkor ez a megoldás:

W=Fs

W= 9,6kJ = 9600J

mivel erre a testre csak a gravitációs erő hat ezért: F=m*g

g=9, 81 m/s

F= 9,81*24 => 235,44 N

s=W/F => 9600/235,44=40,77 m

Ui: a fehér függvénytáblában a 120. oldalon találsz egy olyat h emelési munka

2013. máj. 26. 22:24
 3/3 anonim válasza:

2. Feladat:

P= W/t

P= 21kW = 21000 W

t= 5 min = 300s

W= P*t => 21000*300= 6300000 J => 6300 kJ hő

ebben a megoldásomban nem vagyok biztos

remélem a válaszok még ma eljutnak hozzád

2013. máj. 26. 22:31