Valaki segítene? Egy kis matek.

Fej vagy írást játszunk a következőképpen: Négyszer dobunk és utána még annyiszor, ahány fej volt az első négy dobás során. Mennyi annak a valószínűsége, hogy összes dobásunk közül legalább 5 fej lesz?
2009. okt. 4. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Megoldás: Ha mondjuk mind a 4 fej volt, akkor ugye még 4szer dobhatunk. Ez összesen nyolc dobás.


Ennek a valószinűsége 8x7x6 az 5x4x3x2x1-höz, vagyis az összes lehetőségből (336) a legalább 5 fej dobása (120)hoz


Vagyis 120:336-hoz, egy kis egyszerűsítéssel, egész korrekt számot kapsz.

2009. okt. 4. 20:59
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első négy dobás egy binomiális eloszlás

0 fej : 0,0625

1 fej : 0,25

2 fej : 0,625

3 fej : 0,25

4 fej : 0,0625


0,1,2 fej esetén 0,1,2 további dobásunk lesz ezért kizárt, hogy 5 fejünk legyen összesen. Ezekben az esetekben a valószínűség nulla.


3 fej esetén három további dobásból legalább kettő fej kell legyen

2 fej esélye : 0,375

3 fej esélye : 0,125

Összesen : 0,5


4 fej esetén 4 további dobásunk van, amiből már egy fej is elég a sikerhez. Ennek esélye a fenti táblázatból látszik. (1-0,0625) azaz 0,9375


Összesen tehát

P = (0,25*0,5)+(0,9375*0,0625) = 0,18359375

2009. dec. 21. 15:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Elnézést az előző megoldás rossz.

:(

2010. okt. 31. 11:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első négy dobás binomiális eloszlást követ:

0 fej : 0,0625

1 fej : 0,25

2 fej : 0,375

3 fej : 0,25

4 fej : 0,0625



0,1,2 fej esetén 0,1,2 további dobásunk lesz ezért kizárt, hogy 5 fejünk legyen összesen. Ezekben az esetekben a valószínűség nulla.


3 fej esetén három további dobásból legalább kettő fej kell legyen

2 fej esélye : 0,375

3 fej esélye : 0,125

Összesen : 0,5


4 fej esetén 4 további dobásunk van, amiből már egy fej is elég a sikerhez. Ennek esélye a fenti táblázatból látszik. (1-0,0625) azaz 0,9375


Összesen tehát

P = (0,25*0,5)+(0,9375*0,0625) = 0,18359375

2010. okt. 31. 11:38