Fizika,9osztály, hogy kell megcsinálni?

Egy 1200kg tömegű gépkocsi 15s alatt gyorsult fel 120km/h sebességre.Mennyi volt a motor átlagos teljesítménye?

2013. máj. 23. 20:01
 1/2 bongolo ***** válasza:

A teljesítmény az időegység alatt végzett munka. Szóval az összes munkát el kell osztani a 15 másodperccel.


Az összes munka meg annyi, amennyi az energianövekedés. Ha nulláról felgyorsul 120-ra, akkor a mozgási energiája nőtt meg.


v = 120 km/h = 33,33 m/s

m = 1200 kg

t = 15 s


A mozgási energia: E = 1/2·m·v² = ... számold ki

Az összes munka:   W = E

A teljesítmény:       P = W/t = ... ezt is

2013. máj. 23. 23:07
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm mostmár értem miért nem sikerült :)
2013. máj. 24. 22:17