Egy 1200kg tömegű gépkocsi 15s alatt gyorsult fel 120km/h sebességre.Mennyi volt a motor átlagos teljesítménye?2013. máj. 23. 20:01
1/2 bongolo válasza:
A teljesítmény az időegység alatt végzett munka. Szóval az összes munkát el kell osztani a 15 másodperccel.
Az összes munka meg annyi, amennyi az energianövekedés. Ha nulláról felgyorsul 120-ra, akkor a mozgási energiája nőtt meg.
v = 120 km/h = 33,33 m/s
m = 1200 kg
t = 15 s
A mozgási energia: E = 1/2·m·v² = ... számold ki
Az összes munka: W = E
A teljesítmény: P = W/t = ... ezt is
2/2 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm mostmár értem miért nem sikerült :)
2013. máj. 24. 22:17