Valaki leírja hogy kell ezt megcsinálni?


Számítsd ki a téglalap kerületét,ha a téglalap egyik oldala és területe:

a= 2/5 m, T= 18/35 m2(négyzet méter)


2013. máj. 21. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:

b=T/a=9/7m

K=2(a+b)

2013. máj. 21. 17:45
 2/6 anonim ***** válasza:
vagy mi nem világos benne?
2013. máj. 21. 17:48
 3/6 A kérdező kommentje:
háát az egészxd :D az egész számolás
2013. máj. 21. 17:52
 4/6 anonim ***** válasza:

terület a 2 oldal szorzata, tehát ha a területet osztod az a oldallal, akkor megkapod a b-t


törttel osztás=reciprokkal szorzás

(18/35):(2/5)=(18/35)*(5/2)=18*5/35*2

ha egyszerűsítesz, ez 9/7


kerület meg az oldalak összege, tehár 2b+2a

2*(9/7+2/5)=114/35


(a számolást ellenőrizd, siettem)

2013. máj. 21. 17:59
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyonnagyooon szépen köszönööööm!:)))
2013. máj. 21. 18:04
 6/6 A kérdező kommentje:
Megmentetted az életem :-DDD
2013. máj. 21. 18:04