Számítsd ki a téglalap kerületét,ha a téglalap egyik oldala és területe:
a= 2/5 m, T= 18/35 m2(négyzet méter)
2013. máj. 21. 17:34
3/6 A kérdező kommentje:
háát az egészxd :D az egész számolás
2013. máj. 21. 17:52
4/6 anonim válasza:
terület a 2 oldal szorzata, tehát ha a területet osztod az a oldallal, akkor megkapod a b-t
törttel osztás=reciprokkal szorzás
(18/35):(2/5)=(18/35)*(5/2)=18*5/35*2
ha egyszerűsítesz, ez 9/7
kerület meg az oldalak összege, tehár 2b+2a
2*(9/7+2/5)=114/35
(a számolást ellenőrizd, siettem)
5/6 A kérdező kommentje:
Nagyonnagyooon szépen köszönööööm!:)))
2013. máj. 21. 18:04
6/6 A kérdező kommentje:
Megmentetted az életem :-DDD
2013. máj. 21. 18:04