B-Gitta kérdése:

Reakcióegyenleteket kell kiegyenlíteni. Tudnátok segíteni? Nekem inkább a magyarázat lenne fontos.


CuSO4+ => FeSO4+

BaCl2+H2SO4 =>

FeSO4+NaOH =>



#kémia #kiegyenlítés #reakcióegyenlet #levezetés-megyarázattal
2013. máj. 22. 16:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia


CuSO4+Fe(sz)=Cu(sz)+FeSO4 Itt valójában több megoldás is van. Elképzelhetők egyéb ionegyenletek is, de ez egy elektrokémiai folyamat. Réz-szulfát oldatba vaslemezt helyezel (a réz-szulfát világoskék színű disszociált, azaz oldott állapotban, és Cu2+ és SO42- ionokat tartalmaz). Mivel a vas standardpotenciálja kisebb, mint a rézé, ezért a lemez oldódni fog, és azon rézkiválás figyelhető meg

A reakció lényege (ionegyenlettel)

Cu2+(aq) + Fe(sz) = Cu(sz) + Fe2+(aq) (a szulfátionok nem vesznek részt a reakcióban)


BaCl2+H2SO4=BaSO4+2HCl

ez egy csapadékképző reakció, a bárium-szulfát fehér vízben oldhatatlan por.

A reakció ionegyenlete:

Ba2+(aq) + SO42-(aq) = BaSO4(sz) (a hidrogén és klorid ionok változatlanul maradnak vissza, oldatban maradnak)


FeSO4+2NaOH=Fe(OH)2+Na2SO4

Ez is csapadékképző reakció, mint az előző,csak itt zöldes csapadék van, ez a vas(II)hidroxid.

Ionegyenlettel:

Fe2+(aq) + 2OH-(aq) = 2Fe(OH)2(sz)

remélem ez segít ;)

2013. máj. 22. 17:42
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm!!!:)
2013. máj. 22. 21:14