Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezekhez mit írjak? (tudom, h...

Ezekhez mit írjak? (tudom, h nem másokkal kéne megoldatnom, de keddre kell, addig már nem találkozom a kémia tanárommal, és a neten se találtam ezekre választ)

Figyelt kérdés

Kaptunk egy kitöltendő táblázatot kémiából... Nekem az irídiumot kell kidolgoznom a táblázattal. A következőkre nem találtam (tehát keresek) válasz(oka)t:

1. Ionjának jele:

2. Kötéstípus

3. Rácstípus

4. Jellemerősség

5. Egészségügyi hatása

6. Környezeti hatása

7. 3 vegyületének neve, képlete és felhasználása

+ pár reakció:

8. Ir + O2 (oxigén)

9. Ir + H2O (víz)

10. Ir + híg HSm (az mi?)

TUDOM, HOGY SOK, DE NAGYON FONTOS LENNE!! :) Előre is köszi :)



2013. máj. 19. 10:59
 1/4 anonim válasza:

1. leggyakoribb: Ir4+ (sárga függvénytáblázat 262. o., ionsugár, de más is lehet)

2. fémes kötés (mert d-mezőbeli elem)

3. fémrács

4. ??

5. mivel nem reakcióképes és általában vegyületei sem oldhatók, nincs egészségügyi hatása (kivéve ha a finom porát belélegezzük)

6. a fentiek miatt szerintem a környezetre sem veszélyes

7. irídium-dioxid IrO2 - elektrolízisnél anód bevonata

8. Ir+O2--> IrO2

9. vízzel standard körülmények között nem reagál

10. HSm???


Csak ennyit találtam :( Esetleg ha van a könyvtáratokban Kémiai elemek - Kalandozás a Világegyetem atomjai között c. könyv, abban nézd meg reggel, hátha van még infó róla.

2013. máj. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, igazából mázlim van, mert ezt már suli után olvasom, de még vasárnap elestem bringával, bekötötték az államat, és ma kellett újrakötni, ezért el tudtam menni kémiáról, úgyh. most 2 hetem van, h megcsináljam jól... :)
2013. máj. 21. 14:06
 3/4 anonim válasza:
Jobbulást!
2013. máj. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :) Viszont a tanárom azt mondta, h nem baj h múlt órán nem voltam, viszont akkor a platinával is csináljam meg ezeket... Szóval, légyszi, le tudnád írni ezeket mégegyszer csak a platinára vonatkozóan? Előre is köszi :)
2013. máj. 23. 14:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!