Ezt a feladatot hogy kell megoldani? Lent!


Az ABC háromszögben AB=11 cm , AC=20 cm. A [BC] felezőmerőlegese M-ben metszi az [AC] oldalt. Számítsd ki az ABM kerületét!

Hogy kell? Nem értem,nincs elég adat megadva! Légyszi segítsetek! Kép itt: [link]

Fordítva vana kép,de a lényeg látszik!



2013. máj. 17. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel M a BC felezőmerőlegesén van, MB=MC.

Ezért az ABM háromszög kerülete:

AB+AM+MB=AB+AM+MC=AB+AC=11+20=31.

2013. máj. 17. 19:14
 2/3 A kérdező kommentje:
Áááá,hát ez ilyen egszerű?! Életmentő vagy! Nagyon szépen köszi!
2013. máj. 18. 11:17
 3/3 A kérdező kommentje:
egyszerű*
2013. máj. 18. 11:18