Az ABC háromszögben AB=11 cm , AC=20 cm. A [BC] felezőmerőlegese M-ben metszi az [AC] oldalt. Számítsd ki az ABM kerületét!
Hogy kell? Nem értem,nincs elég adat megadva! Légyszi segítsetek! Kép itt: [link]
Fordítva vana kép,de a lényeg látszik!
2013. máj. 17. 18:08
1/3 anonim válasza:
Mivel M a BC felezőmerőlegesén van, MB=MC.
Ezért az ABM háromszög kerülete:
AB+AM+MB=AB+AM+MC=AB+AC=11+20=31.
2/3 A kérdező kommentje:
Áááá,hát ez ilyen egszerű?! Életmentő vagy! Nagyon szépen köszi!
2013. máj. 18. 11:17
3/3 A kérdező kommentje:
egyszerű*
2013. máj. 18. 11:18