1. Egy fafaragó a vésőt 75N erővel nyomja a fába. A véső 2cm széles, 0,005 mm vastag. Mekkora a véső alatt a nyomás?
2.Nyomás növelése és csökkentése céljára példák?
2013. máj. 12. 13:09
1/1 anonim válasza:
1. p = F/A = F/(a*b) = 75 N/(2 cm * 0,005 mm), ahol a és b a véső élének hossza és vastagsága, feltéve, hogy téglalap alakú. A végeredmény: [link]
2. Növelésére: minden, ami él meg hegy; sajtógép;…
Csökkentésére: hótalp; a párna, amit a térded és az asztal éle közé teszel;…
Nincs kedvem ilyeneket most kitalálni.