Van különbség? Ha igen akkor mi?

a=2harmadikon,az a másodikon vagy b=(2harmadikon)másodikon remélem éthető :-s
2009. szept. 30. 17:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Nincs, ugyanis hatvány hatványát fel lehet írni a kitevők szorzatával, azaz a=2 a 3*2-n és b=2 a 2*3-n, ami egyenlő.

Ha ezt a szabályt még nem vettétek, felírhatod őket definíció szerint: a: 2 háromszor megszorozva magával, majd ez 2szer megszorozva magával és b hasonlóan, és mivel a szorzás asszociatív, a zárójeleket szabadon pakolhatod:

a=(2*2*2)négyzeten=(2*2*2)*(2*2*2)=2*2*2*2*2*2

b=(2*2) a harmadikon =(2*2)*(2*2)*(2*2)=2*2*2*2*2*2

ami láthatóan megegyezik.

2009. szept. 30. 18:03