Logikai matek feladat, piros és kék golyók (? )


Sziasztok! Kaptunk egy feladatot amit sehogy sem sikerül megoldanom. Valaki tudna segíteni benne?

Egy ládában piros és kék golyók vannak. A golyóknak legalább a 90%-a piros. Valaki először kivett 50 golyót, és ezek között egy kéket talált. A többi golyót úgy lehet kiszedegetni, hogy minden nyolcadik legyen kék.

a) Legfeljebb hány golyó volt a ládában?

b) Legfeljebb hány golyót lehet a ládából az előbbi sorrendben egyenként kiszedegetni, ha a golyók szedegetését abba kell hagynunk, mihelyt a kiszedett kék golyók száma eléri az összes kiszedett golyók számának 10%-át?


2013. máj. 9. 21:56
 1/1 anonim ***** válasza:

a, 49+7x=9x+1 x=24 golyók száma 410

b,0,1(50+8x)=x+1 x=4 tehát 4szer 8+50 golyót lehet kiszedni

2013. máj. 9. 22:05