Valaki ismeri erre a választ? és alécci azt is h hogyan kell.


A pécsi tv-torony az 535 m magas Misina tetőn áll a Mecsekben. Lifttel lehet feljutni a 72 méter magasságban lévő üvegfalú eszpresszóba, onnan pedig lépcsőn a 3 méterrel magasabban lévő nyitott kilátóteraszra. A Mecsek lábánál terül el Pécs városa. A város átlagos tengerszint feletti magassága 120 m.


Hány méterrel van a város felett a tv-torony nyitott kilátóteraszán álló nézelődő? Úgy dolgozz, hogy számításaid nyomon követhetők legyenek!


2013. máj. 6. 18:31
 1/1 anonim ***** válasza:

A tv torony 535-120 = 415m-rel van Pecs folott (ez egy atlagos ertek),

ezert az eszpresszo 415+72= 487 m-rel van Pecs felett,

tehat a kilato az 487+3 = 490m-rel van Pecs felett.



Ha a nezelodo szem magassagat tekinted a nezelodo magassaganak, akkor ehhez meg hozza kell adni az atlagos magyar turista magassagat 1m 63cm-t,

igy az atlagos turista alatt atlagosan 491 m 63 cm-re terul el Pecs varosa.

2013. máj. 7. 03:44