1. 2^x^2-7x+12=1
2. log3(x-12)=2
3. log2x+log8x=8
2013. máj. 2. 16:00
1/1 anonim válasza:
2. log3(x-12)=2
3^2=x-12
9=x-12
21=x
3. log2x+log8x=8
log2(x) + log2(x)/log2(8)=8
log2(x) + log2(x)/3=8
3log2(x)+log2(x) = 24
4log2(x)=24
log2(x)=6
2^6=x
64=x