Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Volt régen egy nagyon tanulság...

Volt régen egy nagyon tanulságos tanmese, de nem tudom hol keressem a neten. Valaki tudn4 ebben segíteni?

Figyelt kérdés
Egy magas tisztségű személy virágcserepeket osztott ki, melyekben magok voltak. Az volt a feladat, hogy mindenki vigye el, gondozza, majd hozza vissza a növényeket. Telt-múlt az idő, és miután véget ért a meghatározott időszak, visszatértek ehhez a rangos személyhez. Mindenkinek szebbnél szebb növényei voltak. Kivéve egy lányt, aki sírt, mert neki nem hajtott ki semmi. Mégis a "király" őt jutalmazta meg, mert mint kiderült a történet végén csattanóként: nem is volt semmi eredetileg a vázákban. Ez a becsület egy tanmeséje, amit általános iskola alsó tagozatában tanultunk, lassan 15 éve. Jól megmaradt bennem , de nem igazán tudom hol, és hogyan keressem. Nem biztos, de szerintem japán tanmese. Minden segítséget előre is köszönök! :)

2013. ápr. 29. 23:35
 1/7 doracell ***** válasza:
100%

Esetleg ez?

[link]

2013. ápr. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Beírtam a Google- keresőbe, hogy kínai vagy japán tanmese.

Később beírtam, hogy tanmese a virágcserépről.

Tanmese a magról.


... és voilá! megtaláltam.

[link]


Igaz, hogy itt nem lányíról van szó, de az alaptörténet az, amit te kerestél.

2013. ápr. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 doracell ***** válasza:
Ez ugyanaz, amit én is írtam, csak én máshol találtam meg, mert más keresõszavakat használtam :D
2013. ápr. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Látom, csak amikor én ezt elkezdtem írni, akkor még nem volt a válaszod kiírva.

Amikor elküldtem, akkor láttam, hogy már van egy válasz.


Persze, mert amikor én megtaláltam, akkor először elolvastam.


No de sebaj, jobb kétszer, mint egyszer sem.

2013. ápr. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 doracell ***** válasza:
Nem kötözködésbõl írtam :)
2013. ápr. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baj, én sem annak vettem. :)
2013. ápr. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm mindenkinek a segítséget! Bevallom tegnap este már nagyon fáradt voltam ahhoz, hogy tovább keresgéljek, meg kombináljam a keresőszavakat; így néhány perc után ráhagytam, és inkább úgy döntöttem, hogy felteszem a kérdést (amit már régebb óta tervezek).


Látom ezen 15 év alatt a történet "kicsit" felhígult, mert ha jól emlékszem "vezérigazgató", és Jim sem volt benne régebben; de a lényeg az, hogy megvan a tanmese! :)

2013. ápr. 30. 07:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!