Hogyan kell törtből százalékot csinálni?


3/8=

5/8=



2013. ápr. 29. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Átváltod századokra, hiszen a százalék századot jelent.


3/8=(3*12,5)/(8*12,5)=37,5/100=37,5%

5/8=(5*12,5)/(8*12,5)=62,5/100=62,5%

2013. ápr. 29. 16:00
 2/4 bongolo ***** válasza:

Magyarul elvégzed az osztást, amit a tört jelent, aztán az eredményt megszorzod százzal.


3/8 = 0,375 → 37,5%

5/8 = 0,625 → 62,5%

2013. ápr. 29. 17:04
 3/4 A kérdező kommentje:
köszii !!
2013. máj. 1. 12:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen igen. El kell végezni az osztást, ami épp azt jelenti, hogy átváltasz 100-adokra. Ugyanis mi a 10-es számrendszert használjuk, nem a 8-ast. :)
2013. máj. 2. 14:40