3/8=
5/8=
2013. ápr. 29. 15:49
1/4 anonim válasza:
Átváltod századokra, hiszen a százalék századot jelent.
3/8=(3*12,5)/(8*12,5)=37,5/100=37,5%
5/8=(5*12,5)/(8*12,5)=62,5/100=62,5%
2/4 bongolo válasza:
Magyarul elvégzed az osztást, amit a tört jelent, aztán az eredményt megszorzod százzal.
3/8 = 0,375 → 37,5%
5/8 = 0,625 → 62,5%
3/4 A kérdező kommentje:
köszii !!
2013. máj. 1. 12:38
4/4 anonim válasza:
Tulajdonképpen igen. El kell végezni az osztást, ami épp azt jelenti, hogy átváltasz 100-adokra. Ugyanis mi a 10-es számrendszert használjuk, nem a 8-ast. :)