A 2000 eurós tőke évi 6 %-os kamatos kamat mellett hány teljes év elteltével nőne 4024 euróra? Képlettel ezt hogyan kell megoldani?

2013. ápr. 28. 14:28
 1/1 PósánéAnita ***** válasza:

4024=2000*(1+ 6/100)^n

2,012=1,06^n

lg 2,012=n* lg 1,06

n=11,99~12 év

2013. máj. 1. 08:51