nem igazán értem ezt a darabszám átváltását.

2.4×10^23 = 24×10^22 = 240×10^24 ? tehát ha jobbra tolom egyel több lesz a kitevő, ha balra, akkor egyre kevesebb igaz?

Továbbá, ezt a 3 feladat homályos főleg az átváltások miatt :

1, Hány db molekulát tartalmaz 3,5 km kénsav?

2, Számítsuk ki 9,3×10^25 db kénsavmolekula tömegét!

3, Mekkora tömegű 6,5 m^3 standardállapotú nitrogéngáz?


Ha csak az egyik kérdésemre tudsz válaszolni, azért is nagyon hálás vagyok!! :)


De ha esetleg jó kémiás vagy, és van időd segíteni, akkor esetleg msn címemet el küldöm emailbe, és akkor msnen is tudunk beszélni. Vagy emailbe, ahogy kényelmes.

A segítséget előre köszönöm! :)


2009. szept. 26. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:
2.4×10^23 = 24×10^22 = 0,24×10^24 ha jobbra tolod eggyel kisebb lesz a kitevő, ha balra akkor egyel több. ha megtalálom a régi kémiafüzetemet megpróbálom megválaszolni a többit is.
2009. szept. 26. 20:36
 2/2 anonim ***** válasza:

1.szerintem 3,5 kg-ra gondoltál

Kénsav: H2SO4

Moláris tömegek:

H=1g/mol

S=32g/mol

O=16g/mol

Ebből 1 mol H2SO4= 2*1g/mol+1*32g/mol+4*16g/mol=98g/mol

3,5kg=3500g

3500/98=35,71 mol H2SO4-ről van szó, ami

35,71*6*10^23 db H2SO4 molekulát tartalmaz.


2. 9,3*10^25=930*10^23

(930*10^23)/(6*10^23)=155 mol H2SO4

155 mol*98 g/mol=15190 g=15,19 kg H2SO4


3. A standard állapotú gázok 1 mólja, 25,0 Celsius-fokon (298,15 Kelvin), normál légköri nyomáson (101325 Pa) 24,5 dm³ térfogatúak.

6,5 m^3=6500 dm^3

6500/24,5=265,3 mol N2 gáz

N2 moláris tömege 2*14g=28g/mol

265,3mol *28 g/mol=7428,4g =7,4284 kg N2 gáz

2009. szept. 27. 13:31