1/2 lg⁡ × (x^2 - 3x) - lg√(3-x) = 0


( a gyökjel alatt : (3 - x)), kikötés is fontos



2013. ápr. 26. 20:07
 1/2 bongolo ***** válasza:

Nem értem, mi az az × az lg után?? Az lg és a zárójele nem szorzást jelent!! Az egy függvénykapcsolat, nem kell közé × jel, se ·, se semmi.


1/2 · lg(x²-3x) - lg√(3-x) = 0

Kikötések:

x<3

x²-3x > 0    →   x·(x-3) > 0     → x>3 vagy x<0

Mindennek együtt kell teljesülnie, tehát x<0


lg(x²-3x)^1/2 - lg√(3-x) = 0

lg√(x²-3x) - lg√(3-x) = 0

lg√[(x²-3x)/(3-x)] = 0

lg√[x(x-3)/(3-x)] = 0

lg√(-x) = 0

√(-x) = 1

x = -1

2013. ápr. 26. 22:20
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :))
2013. ápr. 27. 15:18