1/2 lg × (x^2 - 3x) - lg√(3-x) = 0
( a gyökjel alatt : (3 - x)), kikötés is fontos
2013. ápr. 26. 20:07
1/2 bongolo válasza:
Nem értem, mi az az × az lg után?? Az lg és a zárójele nem szorzást jelent!! Az egy függvénykapcsolat, nem kell közé × jel, se ·, se semmi.
1/2 · lg(x²-3x) - lg√(3-x) = 0
Kikötések:
x<3
x²-3x > 0 → x·(x-3) > 0 → x>3 vagy x<0
Mindennek együtt kell teljesülnie, tehát x<0
lg(x²-3x)^1/2 - lg√(3-x) = 0
lg√(x²-3x) - lg√(3-x) = 0
lg√[(x²-3x)/(3-x)] = 0
lg√[x(x-3)/(3-x)] = 0
lg√(-x) = 0
√(-x) = 1
x = -1
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :))
2013. ápr. 27. 15:18