Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Sajnos ebben az évben kisérett...

Sajnos ebben az évben kisérettségit kell tennem a suliban. Az összes tételem megvan, viszont magyarból van kb.100 fogalom, amiből sajnos néhányat nem tudok. Kaphatnék ezekkel kapcsolatban egy kis segítséget? Köszönöm előre is!

Figyelt kérdés
A fogalmak az alábbiak: nyelvpolitika, szabad tő, kötött tő, üzenet, hármas tagoltság, normakövető magatartás, mgh. törvény, msh. törvény, viselkedés kultúra
2013. ápr. 23. 14:55
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, még ki hagytam az együttműködés alapelvét és a szókincsbővülést! :(
2013. ápr. 23. 14:59
 2/4 anonim válasza:

Nézz szét a google-n... de csak megbízható oldalakról vegyél át, tanulj.


A mássalhangzó törvényét megtaláltam neked:

[link]


És itt a magánhangzó törvény is:

[link]


A nyelvpolitikáról itt olvashatsz:

[link]


A szabad tő és a kötött tő a morfémák közé tartozik (szerintem morféma címszó alatt nézz utána mondjuk itt kezdheted):

[link]

[link]

A szótári tővel egybeeső alak a szabad tő, az önállóan nem használatos pedig a kötött tő.


A viselkedési kultúráról egy egész tételt találtam. Próbáld meg kiemelni a lényeget (letölthető):

[link]


Sok sikert és jó felkészülést!

2013. ápr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Itt van anyag az együttműködési alapelvről...


[link]


És a szókincsbővülésről...


[link]


szóval jó tanulást!

2013. ápr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)
2013. ápr. 23. 15:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!