Matek, a kérdés egyszerű, de valahogy mégsem megy, tudnátok segíteni?


Ha egy kocsi 35 másodperc alatt tesz megy 1km-ert, akkor hány km/h-val megy? Ha 60 másodperc alatt tenni meg akkor 60km/h-val menne, de hogyha 35 mp alatt teszi meg akkor mennyivel megy? 110?


Előre is köszönöm.



2013. ápr. 25. 22:26
 1/3 BKRS ***** válasza:

Egy óra az 3600 másodperc, tehát egy óra alatt 3600/35 km-t tesz meg, ami 102.857142857 km,

vagyis jó közelítéssel 103 km/h sebességgel halad

2013. ápr. 25. 22:29
 2/3 anonim ***** válasza:

v = s (km) /t (h)

Azaz a megtett út és idő hányadosa.


35s = 35/3600 h


Tehát v = 1/(35/3600) = 3600/35 ~ 102 (km/h)

2013. ápr. 25. 22:31
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Hálás vagyok! :)
2013. ápr. 25. 22:43