Ha egy kocsi 35 másodperc alatt tesz megy 1km-ert, akkor hány km/h-val megy? Ha 60 másodperc alatt tenni meg akkor 60km/h-val menne, de hogyha 35 mp alatt teszi meg akkor mennyivel megy? 110?
Előre is köszönöm.
2013. ápr. 25. 22:26
1/3 BKRS válasza:
Egy óra az 3600 másodperc, tehát egy óra alatt 3600/35 km-t tesz meg, ami 102.857142857 km,
vagyis jó közelítéssel 103 km/h sebességgel halad
2/3 anonim válasza:
v = s (km) /t (h)
Azaz a megtett út és idő hányadosa.
35s = 35/3600 h
Tehát v = 1/(35/3600) = 3600/35 ~ 102 (km/h)
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Hálás vagyok! :)
2013. ápr. 25. 22:43