KÉMIAI kérdések! Âltalános iskolai feladatok?


1)hàny gramm nàtrium hidroxiddal közömbösíthető

0,5 mol salétromsav?

Egyenlet:

Tömegek:

Szàmítàs:

2) számitsd ki az ammónium-nitrát tomegszázalékos összetételét!



#kémia #tömegszàzalék
2013. ápr. 24. 23:27
 1/2 anonim ***** válasza:

1.) m(NaOH)=?

n(HNO3)= 0.5 mol

NaOH+HNO3-->NaNO3+H2O

1 mol nátrium-hidroxid 1 mol salétrom savat közömbösít, a folyamat során 1 mol nátrium-nitrát és 1 mol víz keletkezik.

Tehát 0.5 mol salétrom sav 0.5 mol NaOH-t közömbösít.

m(NaOH)=n*M=0.5*40 g/mol= 20 g

m(HNO3)=0.5 mol*63,01 g/mol=31.5 g

2.) Mihez képest? Oldatban van, vagy kristályos só?

2013. ápr. 25. 00:07
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönoöm :) és oldatban van!
2013. ápr. 25. 00:31