1)hàny gramm nàtrium hidroxiddal közömbösíthető
0,5 mol salétromsav?
Egyenlet:
Tömegek:
Szàmítàs:
2) számitsd ki az ammónium-nitrát tomegszázalékos összetételét!
#kémia #tömegszàzalék
2013. ápr. 24. 23:27
1/2 anonim válasza:
1.) m(NaOH)=?
n(HNO3)= 0.5 mol
NaOH+HNO3-->NaNO3+H2O
1 mol nátrium-hidroxid 1 mol salétrom savat közömbösít, a folyamat során 1 mol nátrium-nitrát és 1 mol víz keletkezik.
Tehát 0.5 mol salétrom sav 0.5 mol NaOH-t közömbösít.
m(NaOH)=n*M=0.5*40 g/mol= 20 g
m(HNO3)=0.5 mol*63,01 g/mol=31.5 g
2.) Mihez képest? Oldatban van, vagy kristályos só?
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönoöm :) és oldatban van!
2013. ápr. 25. 00:31