Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy torony teteje P pontból...

Egy torony teteje P pontból 58°-os, K pontból 44°-os emelkedési szögben látszik. P és K távolsága 200m. TP és PK szakasz 72,5°-os szöget zárnak be egymással. Mekkora a PKT szög? Milyen magas a torony?

Figyelt kérdés

Bővebben

Péter és Karcsi egy függőleges torony magasságát akarták megmérni. Péter a sík terep P pontjából a torony tetejét 58 fokos emelkedési szögben látta, a tőle 200 m távolságra levő K pontban Karcsi a torony tetejét 44 fokos emelkedési szögben látta. Péter azt is megmérte, hogy a torony T talppontját P-vel összekötő szakasz, valamint a PK szakasz72,5 fokos szöget zárnak be egymással.

a) Mekkora a PKT szög?

b) Milyen magas a torony?


Előre is köszönöm a segítséget!



2013. ápr. 21. 14:55
 1/3 A kérdező kommentje:
Végre megvan! a: 35,1347°, b: 193,282 m.
2013. ápr. 21. 15:40
 2/3 anonim ***** válasza:
Gratulálok! Nagyon jók az eredményeid, biztos ügyesen számoltál. ( Én is elkezdtem a választ írni, csak más jött közbe, innen tudom, hogy jók az eredmények.)
2013. ápr. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2013. ápr. 22. 16:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!