Lenne két feladat amiket nem értek,hogyan kell kiszámolni.Nem kell az eredmény,mert nem a házit iratom meg veletek,csak egy kis segítség kellene,hogy hogyan kell kiszámolni,mert nem értem.

Előre is köszi.

Trollok kíméljenek! :D



2013. ápr. 15. 14:57
 1/3 A kérdező kommentje:

A kérdés meg lemaradt xdddd


Na szóval:


1.)

Mekkora a tömeg%-os oxigéntartalma a kálium-permanganátnak (KMnO4)?


2.)

Hány tömeg% szenet tartalmaz a 0,5 mol metán és 0,5 mol szén-dioxid összekeverésével kapott gázelegy?

2013. ápr. 15. 15:03
 2/3 anonim ***** válasza:

1./M(KMnO4)= 39g+55g+4*16g=158g

4*m(O) = 64 g

Azt kell kiszámítani, hogy a 64g hány %-a a 158g-nak.

(64/158)*100=40,5


2.0,5 mol CH4 tömege 8g, és 6g szenet tartalmaz.

0,5 mol CO2 tömege 22g, és 6g szenet tartalmaz

A keverék tömege 30g és 12 g szenet tartalmaz.

12 a 30-nak 40%-a

2013. ápr. 15. 19:39
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2013. ápr. 15. 22:24