Lenne két feladat amiket nem értek,hogyan kell kiszámolni.Nem kell az eredmény,mert nem a házit iratom meg veletek,csak egy kis segítség kellene,hogy hogyan kell kiszámolni,mert nem értem.
Előre is köszi.
Trollok kíméljenek! :D
2013. ápr. 15. 14:57
1/3 A kérdező kommentje:
A kérdés meg lemaradt xdddd
Na szóval:
1.)
Mekkora a tömeg%-os oxigéntartalma a kálium-permanganátnak (KMnO4)?
2.)
Hány tömeg% szenet tartalmaz a 0,5 mol metán és 0,5 mol szén-dioxid összekeverésével kapott gázelegy?
2013. ápr. 15. 15:03
2/3 anonim válasza:
1./M(KMnO4)= 39g+55g+4*16g=158g
4*m(O) = 64 g
Azt kell kiszámítani, hogy a 64g hány %-a a 158g-nak.
(64/158)*100=40,5
2.0,5 mol CH4 tömege 8g, és 6g szenet tartalmaz.
0,5 mol CO2 tömege 22g, és 6g szenet tartalmaz
A keverék tömege 30g és 12 g szenet tartalmaz.
12 a 30-nak 40%-a
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2013. ápr. 15. 22:24