2013. ápr. 12. 19:58
1/3 anonim válasza:
Fa = 3
Fe = 3 + T/2
T = Fa + Fe
T = 3 + 3 + T/2
T = 6 + T/2
T/2 = 6
T = 12
Ezekből megállapítod:
Fa = 3
Fe = 9
Tehát 12+3+9 = 24 kg-os
2/3 A kérdező kommentje:
KÖSZI!!!
2013. ápr. 12. 20:20
3/3 anonim válasza:
fa = 3; //farok
fe = 3 + t/2; //fej
t = fa + fe = 3 + 3 + t/2 = 6 + t/2; //törzs
6 + t/2 = t; // *2
12 + t = 2t; // -t
12 = t;
fe = 3 + t/2 = 9;
t = 12;
h = fe + fa + t = 9 + 3 + 12; //hal