Tücsök77 kérdése:

Egy horgász kifog egy halat. A hal farok része 3 kg. A fej 3 kg plusz a törzs fele. A törzs a farok és a fej összege. Hány kilós a hal?

2013. ápr. 12. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Fa = 3

Fe = 3 + T/2

T = Fa + Fe


T = 3 + 3 + T/2

T = 6 + T/2

T/2 = 6

T = 12


Ezekből megállapítod:

Fa = 3

Fe = 9


Tehát 12+3+9 = 24 kg-os

2013. ápr. 12. 20:10
 2/3 A kérdező kommentje:
KÖSZI!!!
2013. ápr. 12. 20:20
 3/3 anonim válasza:

fa = 3; //farok

fe = 3 + t/2; //fej

t = fa + fe = 3 + 3 + t/2 = 6 + t/2; //törzs

6 + t/2 = t; // *2

12 + t = 2t; // -t

12 = t;

fe = 3 + t/2 = 9;

t = 12;

h = fe + fa + t = 9 + 3 + 12; //hal

2013. ápr. 12. 20:28