A feladat úgy szól, hogy:
Az apa, az anya és az újszülött fiúk magassága 28,24,7 számokkal arányos. Apa 147cm-rel magasabb a fiúnál. Milyen magas az anya, apa, és a kis baba.
Eredmény:
Apa 196, anya 168, fiú 49
Sehogyan sem akar kijönni egész számra.....
2013. ápr. 12. 10:19
1/5 doracell válasza:
De jók az eredményeid, és ezek egész számok, úgyhogy nem értem, mi a gond...
Vagy meg van adva a megfejtés, és az nem tiszta, hogy hogy jön ki?
2/5 anonim válasza:
Jelöljük x-el a baba magasságát. Akkor: (147+x)/28=x/7
Innen: 28x=1029+7x
21x=1029
X=49
Tehát a baba 49 cm.
Az apa 147+49=196 cm
Az anya 195/28=y/24
28y=4704
y=168 cm.
3/5 A kérdező kommentje:
Igen. Ez az eredmény, amit kellene hogy kapjak.
2013. ápr. 12. 11:45
4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Így már világos, hogy mit csesztem el.
2013. ápr. 12. 11:46
5/5 anonim válasza:
A magosságokat egy felnagyított vonalzóval mérték.
Jelöljük z-vel a felnagyítás mértékét. Akkor: 28z=7z+147
Innen: 21z=147
z=7
Apa:28*7=196; Anya:24*7=168; baba:7*7=49