Könnyű feladat, ami sehogyan sem akar kijönni. Valami tipp?


A feladat úgy szól, hogy:

Az apa, az anya és az újszülött fiúk magassága 28,24,7 számokkal arányos. Apa 147cm-rel magasabb a fiúnál. Milyen magas az anya, apa, és a kis baba.

Eredmény:

Apa 196, anya 168, fiú 49


Sehogyan sem akar kijönni egész számra.....


2013. ápr. 12. 10:19
 1/5 doracell ***** válasza:

De jók az eredményeid, és ezek egész számok, úgyhogy nem értem, mi a gond...

Vagy meg van adva a megfejtés, és az nem tiszta, hogy hogy jön ki?

2013. ápr. 12. 10:47
 2/5 anonim ***** válasza:

Jelöljük x-el a baba magasságát. Akkor: (147+x)/28=x/7

Innen: 28x=1029+7x

21x=1029

X=49

Tehát a baba 49 cm.

Az apa 147+49=196 cm

Az anya 195/28=y/24

28y=4704

y=168 cm.

2013. ápr. 12. 10:53
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen. Ez az eredmény, amit kellene hogy kapjak.
2013. ápr. 12. 11:45
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Így már világos, hogy mit csesztem el.
2013. ápr. 12. 11:46
 5/5 anonim ***** válasza:

A magosságokat egy felnagyított vonalzóval mérték.


Jelöljük z-vel a felnagyítás mértékét. Akkor: 28z=7z+147

Innen: 21z=147

z=7

Apa:28*7=196; Anya:24*7=168; baba:7*7=49

2013. ápr. 12. 16:11