Egy matekzseni segítene nekem?


Lécci valaki segítsen hogy ezeket a feladatokat hogy kell megcsinálni ? :$$


1.,

Egy kocka éle 60 cm. Mekkora a kocka köré írt gömb sugara?


2.,

2x(3-x)(2x-5)=0


2013. ápr. 9. 17:12
 1/4 anonim válasza:

2.

2x+6x–15–2xx–5x=0

3x-2xx=0

nem todom :=)

2013. ápr. 9. 17:25
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

1. Vedd a tengelymetszetet. Ha síkba képzeled el akkor van egy négyzet és egy körülhatárolt kör. Ilyenkor a sugár a négyzet középpontjából az egyik csúcsba induló szakasz. Ez pont az átló fele. r=60(gyök2)/2=42,43. Ez a Pitagorasz tételből jön.

2. Nem kell felbontani, mert harmadfokú egyenlet jönne ki. Egy szorzat akkor nulla, ha valamelyik tagja 0.

Így 3x=0 -ból jön, hogy x1=0 .

3-x=0, x2=3

2x-5=0, x3=2,5.

A 0, 3 és 2,5 is az egyenlet megoldása

Minden jót.

2013. ápr. 10. 01:28
 3/4 anonim ***** válasza:

1. Vedd a tengelymetszetet. Ha síkba képzeled el akkor van egy TÉGLALAP és egy körülhatárolt kör.

A téglalap 60(gyök2)*60

Átlójának fele: gyok2700

Ha térbe képzeled, akkor a gömb középpontja a kocka középpontjában van, vagy egy kis piramis csúcsában van, mely 30 magas.

A gömb sugara a piramis éle.

2013. ápr. 10. 13:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Tényleg elrontottam, bocsánat, a 3.válaszolónak igaza van.
2013. ápr. 10. 15:00