Egy 4cm alkotójú kúp kiterített palástja egy negyedkör.

Mekkora a kúp alapkörének kerulete és sugara?



2013. ápr. 9. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Az ilyen jellegű feladatok megoldásához célszerű megjegyezni a következő összefüggést.


Ha

a = 4 - a kúp alkotója

r - az alapkör sugara

α - a félkúpszög

φ = π/2 - a kiterített kúppalást középponti szöge

akkor

φ = 2π*sinα

~~~~~~~~~


A feladatban

φ = π/2

ezért

π/2 = 2π*sinα

ebből

sinα = 1/4


Mivel

sinα = r/a = 1/4

ezért az alapkör sugara

r = 1

====

az alapkör kerülete

K = 2π

======


DeeDee

**********

2013. ápr. 9. 18:20
 2/3 A kérdező kommentje:
kössz a választ már amennyit értettem belőle
2013. ápr. 10. 06:21
 3/3 A kérdező kommentje:
már értem
2013. ápr. 11. 06:51