Egy 4cm alkotójú kúp kiterített palástja egy negyedkör.
Mekkora a kúp alapkörének kerulete és sugara?
2013. ápr. 9. 17:05
1/3 anonim válasza:
Az ilyen jellegű feladatok megoldásához célszerű megjegyezni a következő összefüggést.
Ha
a = 4 - a kúp alkotója
r - az alapkör sugara
α - a félkúpszög
φ = π/2 - a kiterített kúppalást középponti szöge
akkor
φ = 2π*sinα
~~~~~~~~~
A feladatban
φ = π/2
ezért
π/2 = 2π*sinα
ebből
sinα = 1/4
Mivel
sinα = r/a = 1/4
ezért az alapkör sugara
r = 1
====
az alapkör kerülete
K = 2π
======
DeeDee
**********
2/3 A kérdező kommentje:
kössz a választ már amennyit értettem belőle
2013. ápr. 10. 06:21
3/3 A kérdező kommentje:
már értem
2013. ápr. 11. 06:51