Segítenétek? FONTOS LENNE!
Feladat:
Egy húrtrapéz alapjai 10 cm és 18 cm hosszúak, magassága 3 cm. Számítsd ki a kerületét és a területét!
2013. ápr. 8. 15:52
1/2 doracell válasza:
Terület: magasság*az alapok átlaga, azaz
3*(10+18)/2=42(cm2)
Kerület:
2*oldal+alap1+alap2
Ha a rövidebb alap 2 végpontjába berajzolod a magasságot, kapsz 1 négyzetet és 2 egybevágó derékszögű háromszöget.
A háromszögek befogói adottak: az egyik a magasság, a másik a 2 alap különbségének fele (jelen esetben 4cm)
Ebből Pit. tétel:
a szár hosszának négyzete=3^2+4^2=25
vagyis a szár 5 cm hosszú, tehát a kerület:
(2*5)+10+18=38(cm)
2/2 doracell válasza:
Fogalmam sincs, miért írtam négyzetet tegnap :S Mondjuk a megoldás lényegét itt nem befolyásolja, de természetesen téglalapra gondoltam.