Hogy kell kiszámítani a húrtrapéz kerületét és területét?


Segítenétek? FONTOS LENNE!

Feladat:

Egy húrtrapéz alapjai 10 cm és 18 cm hosszúak, magassága 3 cm. Számítsd ki a kerületét és a területét!


2013. ápr. 8. 15:52
 1/2 doracell ***** válasza:

Terület: magasság*az alapok átlaga, azaz

3*(10+18)/2=42(cm2)

Kerület:

2*oldal+alap1+alap2

Ha a rövidebb alap 2 végpontjába berajzolod a magasságot, kapsz 1 négyzetet és 2 egybevágó derékszögű háromszöget.

A háromszögek befogói adottak: az egyik a magasság, a másik a 2 alap különbségének fele (jelen esetben 4cm)

Ebből Pit. tétel:

a szár hosszának négyzete=3^2+4^2=25

vagyis a szár 5 cm hosszú, tehát a kerület:

(2*5)+10+18=38(cm)

2013. ápr. 8. 16:30
 2/2 doracell ***** válasza:
Fogalmam sincs, miért írtam négyzetet tegnap :S Mondjuk a megoldás lényegét itt nem befolyásolja, de természetesen téglalapra gondoltam.
2013. ápr. 9. 05:49