Aki meg tudja csinálni segíthetne! Egy háromszögből ismerjük két oldal különbségét: 6 cm és az ezekkel az oldalakkal szemközti 32,6 fokos és 75,8 fokos szögeket. Mekkorák a háromszög oldalai?


2013. ápr. 7. 14:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Legyen a szóban forgó két oldal a és b, a szemközti szögek alfa és béta. Ekkor a hosszabb oldallal szemben van a nagyobb szög, tehát ha pl. alfa=32.6 és beta=75.8, akkor b-a=6.

A két oldal hányadosa a szinusztétel alapján megegyezik a szemközti szögek szinuszainak hányadosával: így a/b=sin(alfa)/sin(beta) kiszámolható. Innen a-t fejezd ki b-vel, és ezt írd be a b-a=6 egyenletbe.

2013. ápr. 7. 17:04