1/4 anonim válasza:
Addig megvan, hogy keressük meg a döféspontot. A sík esésvonalával párhuzamosan vegyünk fel egy x13 tengelyt, és egy új képsíkot. Ezen az S(a,b) síkot pont élből látjuk, és kiszerkeszthető rajta a doféspont (D), amit aztán visszavezetünk az első két képsíkra.
A harmadik képsíkon valós méretben látott hosszok segítségével le tudjuk forgatni a síkot, ekkor A-t és D-t egybeesni látjuk, és akkor kiszerkeszthető a négyzet (vagy négyzetek, lehet hogy több megoldás lesz, nem próbáltam ki).
2/4 A kérdező kommentje:
De a sík esésvonalával,hogy vegyek fel párhuzamosan x13 tengelyt? Hol vegyem fel? Hogy kell megszerkeszteni?
2013. ápr. 6. 10:47
3/4 anonim válasza:
Pl: Az X12 vonalát a második képsíkon kinevezed padlószintnek. Ahol a és b metszik a padlószintet, azokat a pontokat megkeresed az első képsíkon. Ezek meghatározzák, hogy az S sík hol metszi ezt a szintet (ami egy egyenes lesz). Az esésvonal erre merőleges. Hogy pontosan hol veszed fel x13-at, az meg teljesen tetszőleges. A lényeg hogy a második képsíkon mért magasságokat kell ide is felmérni.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, máshogy csináltam és megoldódott. Azért köszönöm :)
2013. ápr. 7. 10:22
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!