Hogyan kell megoldani ezeket?


1)Számisd ki:(2/3)-1 diken,(2/3)-2diken,(-1/3)-2dikon,(-1/3)-3 dikon


2)Határazd meg a kővetkező hatványok előjelét:[(-4/7)-2 dikon]-3dikon,[(-3/5)-3dikon]-5dikon.


3)Állitsd elő a megadott alapok hatványaként a felsorolt számokat

1) az alap 2, a számok:1,1/4,1/8,1/32,1/64,

2) Az alap 10 a számok:0,1 ;0,001 ;0,00001 ;0,0000001


2009. szept. 21. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:

1) (2/3)^-1=3/2

(2/3)^-2=(3/2)^2=9/4

(-1/3)^-2=(-3)^2=9

(-1/3)^-3=(-3)^3=-27


2){(-4/7)^-2}^-3=(-4/7)^-2*-3=(-4/7)^6 negatív szám páros kitevőjű hatványa pozitív


{(-3/5)^-3}^-5=(-3/5)^15 negatív szám páratlan kitevőjű hatványa negatív


3)1=2^0 minden szám nulladik hatványa 1

1/4=1/2^2=(1/2)^2= 2^-2

1/8=1/2^4=(1/2)^4=2^-4

1/32=1/2^5=(1/2)^5=2^-5

1/64=1/2^6=(1/2)^6=2^-6


0,1=1/10=10^-1

0,001=1/1000=10^-3 /ugyanígy a többi

0,00001=10^-5

0,0000001=10^-7


RG

2009. szept. 21. 15:33
 2/4 A kérdező kommentje:
koxi
2009. szept. 21. 15:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem haragszol nem számolom végig, de segítek egx kicsit.

A negatív kitevő mindig azt jelenti, hogy az alap reciprokát írod fel, és annak veszed a pozití hatványát tehát:


(2/3)^-1=(3/2)^1=3/2, no mégegyet:


(2/3)^-2=(3/2)^2=(3)^2/(2)^2=9/4


és így a többit is.


A 2.-hoz csak annyit, hogy a kitevőket ilyenkor össze lehet szorozni, és ha páros számot kapsz akkor a negatívból pozitív lesz, ha páratlan a kitevők szorzata akkor marad a negatív előjel.


A 3. feladatban: a sorozat 2 a nulladikon, a -2 - en, -3-on, -5-en, -6-on.


10 a -1-n, -3-on -5-en és -7-en

2009. szept. 21. 15:36
 4/4 A kérdező kommentje:
a magazrazast is koxi syepen
2009. szept. 21. 15:54