Kémia,50g oldószerben 4g anyagot oldunk, hány tömeg% lesz az oldat?

köszi szépen

2013. ápr. 4. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:

hány g lesz az oldat készen?

50+4=54

hány százaléka a kész oldatnak az oldott anyag?

(4/54)*100=7,4074074047...

2013. ápr. 4. 10:28
 2/3 anonim ***** válasza:

oldat tömege: 54 g

oldott anyag tömege: 4 g


A tömeg% azt adja meg, hogy 100 g oldatban hány g oldott anyag van, tehát:

oldat tömege: 100 g

oldott anyag tömege: x g


Ha 54 g oldatban 4 g oldott anyag van,

akkor 100 g oldatban x g oldott anyag.


54 - 4

100 - x


Egyenes arányosság: Keresztbe szorzod a tagokat.

400=54x

x=400/54

2013. ápr. 4. 10:50
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm
2013. ápr. 5. 07:13