köszi szépen2013. ápr. 4. 10:17
1/3 anonim válasza:
hány g lesz az oldat készen?
50+4=54
hány százaléka a kész oldatnak az oldott anyag?
(4/54)*100=7,4074074047...
2/3 anonim válasza:
oldat tömege: 54 g
oldott anyag tömege: 4 g
A tömeg% azt adja meg, hogy 100 g oldatban hány g oldott anyag van, tehát:
oldat tömege: 100 g
oldott anyag tömege: x g
Ha 54 g oldatban 4 g oldott anyag van,
akkor 100 g oldatban x g oldott anyag.
54 - 4
100 - x
Egyenes arányosság: Keresztbe szorzod a tagokat.
400=54x
x=400/54
3/3 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm
2013. ápr. 5. 07:13