Egy egyenlő szárú háromszög kerülete 24 cm. Az alapja 1.5 cm-rel hosszabb a száránál. Milyen hosszuak a háromszög oldalai?

egyenletes szövegértés
2013. ápr. 2. 10:13
 1/1 anonim ***** válasza:

a = b+1,5

K = a + 2b = 3b + 1,5 = 24

3b = 45/2

b = 15/2 ~ 7,5

a = b+ 1,5 = 7,5 + 1,5 = 9


a = 9 (alap hossza)

b = 7,5 (szár hossza)

2013. ápr. 2. 10:30