egyenletes szövegértés2013. ápr. 2. 10:13
1/1 anonim válasza:
a = b+1,5
K = a + 2b = 3b + 1,5 = 24
3b = 45/2
b = 15/2 ~ 7,5
a = b+ 1,5 = 7,5 + 1,5 = 9
a = 9 (alap hossza)
b = 7,5 (szár hossza)