Szögfüggvény, négy feladatot megoldanátok?


Mindegyiknél x eleme R-nek:


6tg négyzet x=2

cos x=-1/2

sin x=2tg x

cos négyzet x+4cos x=3sin négyzet x


A négyzet az a kis kettes lenne. :)


Köszönöm szépen!



2013. ápr. 1. 13:54
 1/2 anonim ***** válasza:

6tg²x = 2

tg²x = 2/6 = 1/3

tgx = 1/√3 = √3/3 = tg30


x = 30 + k*180 (k ∈ Z)

x = 1/6π + kπ (k ∈ Z)


cosx = -1/2

x₁ = 120 + k*360 (k ∈ Z)

x₁ = ⅔π + k*2π (k ∈ Z)

x₂ = 240 + n*360 (n ∈ Z)

x₂ = 4/3π + n*2π (n ∈ Z)


sinx = 2tgx

sinx = 2sinx/cosx

sinxcosx = 2sinx

2sinx - sinxcosx = 0

sinx(2-cosx) = 0


I. sinx = 0

x₁ = k*180 (k ∈ Z)

x₁ = kπ (k ∈ Z)


II. 2-cosx

cosx = 2

Nincs megoldás, mert -1≤cosx≤1.


cos²x + 4cosx = 3sin²x

cos²x + 4cosx = 3(1-cos²x)

cos²x + 4cosx = 3-3cos²x

4cos²x + 4cosx - 3 = 0


cosx₁ = 1/2

cosx₂ = -3/2 (Nem megoldás, mert -1≤cosx≤1)


cosx = 1/2

x₁ = 60 + k*360

x₁ = 1/3π + k*2π (k ∈ Z)

x₂ = 300 +n*360

x₂ = 5/3π + n*2π (n ∈ Z)

2013. ápr. 1. 14:10
 2/2 A kérdező kommentje:

Szívből köszönöm a megoldásokat!

További szép napot kívánok! :)

2013. ápr. 1. 15:02