Matekből nem értem ezeket a függvényes feladatokat pls help!?


1. [link]



2. [link]



3. [link]


Az 1.-be az a) ábrázolás megy viszont a b) és c) nem:(

Minden érthető és norm válaszra megy a zöld kéz!

Kérlek oldjátok meg a feladatot magyarázattal,hogy értsem!:)Ahol kell rajz ott linkelhettek azt is ugy jobban átjön sztem:)



2013. márc. 30. 14:53
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
nem 5.-re hanem ötösre jobban mondva:)
2013. márc. 30. 20:56
 22/31 anonim ***** válasza:

Neked akkor bőven elég ha az ábráról leolvasod.

Visszatérve: igen, helyes volt az észrevétel a négyzetre emeléssel kapcsolatban.

Ha kell további segítség feladatokban, akkor szólj.

2013. márc. 30. 21:02
 23/31 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nem kell a távolság képlet meg ezek? Szóval akkor most mit írjak a b)-hez?
2013. márc. 30. 21:04
 24/31 A kérdező kommentje:
megmondom nem értem ezt és hagyjam úgy szerinted?akkor a c) hányadikos anyag?:)
2013. márc. 30. 21:05
 25/31 anonim ***** válasza:

A távolságképlet a Pithagorasz-tételből van levezetve tulajdonképpen, amit elméletben már ismersz, tehát majd hivatkozz erre.

A c-nél meg azt mondod, hogy utánajártál, hogy kell felírni két ponton átmenő egyenes egyenletét, vagy használtad segítségképpen a Geogebra nevű programot, ami kiírja az egyenesek egyenletét.

2013. márc. 30. 21:16
 26/31 A kérdező kommentje:
Pitágorász tételét már rég tanuljuk aszem 6.-tól ha nem akkor 7.-től 100% BC²=AB²+AC² ez csak az egyik van magasságról meg csomó mindenről Pitágorász,amugy akkor megmondom,ahol azt mondja nem tanultuk,hogy neten néztem utána vagyis leírom ugy ahogy te írtad a b)-t a c)-t igazság szerint még meg se néztem így alaposan csak a b)-vel foglalkoztam,ha lesz kérdésem c-vel majd szólok am köszi az eddigi válaszaidat mindre ment a zöld kéz:)
2013. márc. 30. 21:30
 27/31 A kérdező kommentje:

hogy ne tegyek fel új kérdést örülnék ha ebben is tudnál segíteni vagy valaki más:)


[link]

2013. márc. 30. 22:15
 28/31 anonim ***** válasza:

a.) f(x) = ax + b

f(-1) = -5 = -a + b

f(2) = 1 = 2a + b


Tehát van két egyenlet két ismeretlennel, egyenletrendszerként megoldod:


-a + b = -5

2a + b = 1


-2a + 2b = -10

2a + b = 1


Összeadva:

3b = -9

b = -3


2a + b = 1

2a -3 = 1

a = 2


f(x) = 2x - 3

2013. márc. 31. 08:04
 29/31 anonim ***** válasza:
b.) [link]
2013. márc. 31. 08:06
 30/31 anonim ***** válasza:

c.)

Tudjuk, hogy azonos koordináta szükséges, tehát:

x = y

f(x) = y

f(x) = x

2x-3 = x

x = 3 = y


P(3;3)


[link]

2013. márc. 31. 08:08
1 2 3 4