8. osztályos elsőfokú egyenletek! Valaki segítene?


Le is kéne vezetni hogy hogy jött ki,előre is köszönöm :)

1.: Két szám összege 2250. Az eggyiknek a 12%-a egyenlő a másik 18%-ával. Melyik ez a két szám?


2.:Melyik az a szám amelynek négyszerese 2-vel kissebb ,mint a nála 3-mal nagyobb szám háromszorosa. (ez már nem tartozik a feladathoz,de én ezt úgy írtam fel h 4x<3(4x+3),és a 4x-hez hozzá adtam 2-t. miért nem jön ki?)


2013. márc. 29. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:

x+y = 2250 --> x = 2250-y

0,12x = 0,18 y

0,12(2250-x) = 0,18y

2250-y = 3/2*y

5/2*y = 2250

y = 900


x = 2250-y = 2250-900 = 1350


Az két szám 1350 és 900.

2013. márc. 29. 11:48
 2/6 Silber ***** válasza:

1.:

x+y=2250

0,12*x=0,18y

Ebből megoldható.


2.:

4x+2=3*(x+3)

2013. márc. 29. 11:49
 3/6 anonim ***** válasza:

4x+2 = 3(x+3)

4x+2 = 3x + 9

x = 7

2013. márc. 29. 11:50
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocsi,még csak "egy ismeretlenes" egyenleteket tanulunk, vagy hogy mondjam,szóval ha ott van az y,az enm fog működni. az egyenletben csak X lehet.
2013. márc. 29. 11:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Legyen az egyik szám akkor "y", a másik szám "2250-y"


0,12(2250-y) = 0,18y

2250-y = 3/2*y

5/2*y = 2250

y = 900

2013. márc. 29. 12:26
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :D
2013. ápr. 2. 10:25