Le is kéne vezetni hogy hogy jött ki,előre is köszönöm :)
1.: Két szám összege 2250. Az eggyiknek a 12%-a egyenlő a másik 18%-ával. Melyik ez a két szám?
2.:Melyik az a szám amelynek négyszerese 2-vel kissebb ,mint a nála 3-mal nagyobb szám háromszorosa. (ez már nem tartozik a feladathoz,de én ezt úgy írtam fel h 4x<3(4x+3),és a 4x-hez hozzá adtam 2-t. miért nem jön ki?)
2013. márc. 29. 11:39
1/6 anonim válasza:
x+y = 2250 --> x = 2250-y
0,12x = 0,18 y
0,12(2250-x) = 0,18y
2250-y = 3/2*y
5/2*y = 2250
y = 900
x = 2250-y = 2250-900 = 1350
Az két szám 1350 és 900.
2/6 Silber válasza:
1.:
x+y=2250
0,12*x=0,18y
Ebből megoldható.
2.:
4x+2=3*(x+3)
3/6 anonim válasza:
4x+2 = 3(x+3)
4x+2 = 3x + 9
x = 7
4/6 A kérdező kommentje:
Bocsi,még csak "egy ismeretlenes" egyenleteket tanulunk, vagy hogy mondjam,szóval ha ott van az y,az enm fog működni. az egyenletben csak X lehet.
2013. márc. 29. 11:59
5/6 anonim válasza:
Legyen az egyik szám akkor "y", a másik szám "2250-y"
0,12(2250-y) = 0,18y
2250-y = 3/2*y
5/2*y = 2250
y = 900
6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :D
2013. ápr. 2. 10:25