2013. márc. 28. 17:12
1/2 BKRS válasza:
Szerintem 1, mert
i^0*i = i^0 *i^1 = i(0+1) = i^1 = i
szóval akkor:
i^0 *i * (-i) = i*(-i)
i^0 * 1 = 1
i^0 = 1
2/2 anonim válasza:
DEFINÍCIÓ SZERINT minden szám 0. hatványa 1, kivéve a 0t. BKRS levezetése csak azt mutatja meg, hogy miért volt célszerű így megválasztani a definíciót.