Megtudná valaki mondani, hogy i⁰ mennyi?

2013. márc. 28. 17:12
 1/2 BKRS ***** válasza:

Szerintem 1, mert

i^0*i = i^0 *i^1 = i(0+1) = i^1 = i

szóval akkor:

i^0 *i * (-i) = i*(-i)

i^0 * 1 = 1

i^0 = 1

2013. márc. 28. 17:21
 2/2 anonim ***** válasza:
DEFINÍCIÓ SZERINT minden szám 0. hatványa 1, kivéve a 0t. BKRS levezetése csak azt mutatja meg, hogy miért volt célszerű így megválasztani a definíciót.
2013. márc. 28. 18:19